BALIKESİR OTOBÜS BİLETİ

Balıkesir Otobüs Bileti

Hem Marmara’ya hem de Ege Bölgesi’ne kıyısı olan Balıkesir, doğal güzellikleriyle ün kazanmış bir kentimizdir. Şimdi bu müthiş doğal güzellikleri keşfetmek için otobüs biletini alıp Balıkesir’e keşfe çıkmanın vaktidir.

Balıkesir gittiğinizde ilk durak mutlaka şehir merkezinde tarihî Saat Kulesi’nin yakınında bulunan Kuva-i Milliye Müzesi olmalıdır. Müze gezisinin ardından Atatürk Parkı’nda kısa bir mola verip, Değirmen Boğazı’nda eşsiz bir doğal güzelliğe tanıklık edebilirsiniz. Pamukçu Kaplıcaları’na şifa arayanlar için iyi bir durak olabilir.

Siz de yeşile hayransanız beklentinizin ziyadesiyle karşılayacak bir kenttesiniz. İl merkezinden ilçelerine doğru ilerledikçe doğanın size kucakladığını göreceksiniz. Turizm alternatifinin çok olduğu Susurluk’tan Erdek’e, Edremit’ten Ayvalık’a kadar bin bir güzellikle karşılanacaksınız.

Suların serinliğini hissettiğiniz anda Edremit’e vardınız demektir. Akçay ve Altınoluk ziyaret etmenizi önerdiğimi yerlerin basında gelmektedir. Özelikle Altınoluk’un buz gibi suyuna girmeden geri dönmemenizi öneririm. Zeytin ve çam ormanlarıyla ünlü Ayvalık görmeden kentten ayrılmamanızı öneririz. Erdek’in kilometrelerce uzayan sahil şeridinde yürüyüşe çıkmak güzel olacaktır. Kaz Dağları ise doğa turizminin en çok tercih edilen yerlerden biridir. Doğa yürüyüşüne katılmak ve hiç

Şeytan Sofrası’nda güneşin batışını izleyin, Sarımsaklı’nın sularında yüzün. Tek yapmanız gereken kendinize küçük bir bavul hazırlayıp ve Balıkesir otobüs biletinizi satın alıp yola çıkmak.

Balıkesir’e gelmişken…

Ne yiyelim?

- Susurluk’un r köpüklü ayranının tadına bakın ama bakır bardakta

- Manyas’ta ise yoğurt ve peynirin lezzetine varın

- zeytin şekerinin tadını keşfedin.

- Cunda Adası’nda balık ziyafeti ne dersiniz.

Nereye gidelim?

- Zağnos Paşa Camii’yi ziyaret edebilirsiniz.

- Sındırgı ilçesinde Yağcıbedir halılarını inceleyebilirsiniz.

- Cunda Adası’nın güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

- Tahtakuşlar Etnografya Müzesi’nde Türk boylarına ait eşyaları ve sanat eserlerini inceleyebilirsiniz.

- Bandırma ve Manyas ise esişiz kuş türleri ile size beklediğinizden fazlasını sunacaktır.

POPÜLER SEFERLERİMİZ

İSTANBUL
ANKARA
Otobüs Bileti
İSTANBUL
AYVALIK
Otobüs Bileti
ANKARA
ÇEŞME
Otobüs Bileti
İSTANBUL
İZMİR
Otobüs Bileti
FETHİYE
İSTANBUL
Otobüs Bileti
DİDİM
İSTANBUL
Otobüs Bileti
YENİLİKLER, SEYAHAT BİLGİLERİ VE DİLEDİĞİNİZ HERŞEYDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN
BİZİ TAKİPTE KALIN
Mobile