ANKARA OTOBÜS BİLETİ

Başşehir Ankara’ya tarih dolu bir tura çıkmaya hazırmışsınız. O zaman alın şimdi Ankara Otobüs Biletini Cumhuriyetin temellerinin atıldığı kentte keşfe çıkın.

İlk durak tabi ki Anıtkabir. Zira Ankara’nın keşfine başlamak için önce Atatürk’ün selamını almak, aziz hatırasının önünde saygıyla eğilmek gerekir. Aslanlı yoldan saygı ve sükûnetle yürüyüp Atatürk’ün mozolesini ziyaret ettikten sonra Atamızın kişisel eşyalarının sergilendiği müzenin ziyaretinin ardından Çanakkale Zaferi’nin ve Kurtuluş Savaşı’nın canlandırıldığı müzeleri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Anıtkabir ziyaretinin ardından Ankara turuna Kızılay’a yapacağınız bir yürüyüş ile devam etmenizi öneririz. Böylece kentin ruhunu daha rahat anlayabilirsiniz. Yol boyunca eski meclisi, tarihî binaları, anıtları göreceksiniz. Ulus’taki Zafer Anıtı’nın ya da Sıhhiye’deki Hitit Heykeli’nin önünde durarak fotoğraf çekmeyi unutmayın.

Ankara’ya gitmişken Kuğulu Park uğramamak olmaz tabi. Kuğulu Park’ta çınar ağacının altında kahvenizi içtikten sonran Tunalı Hilmi Caddesi’ne yürüyüşe çıkmanızı öneririz. Ankara ticaretin kalbinin attığı bu cadde gündüz hareketliğinin dışında gece hürmetliliği ile de meşhurdur. Tunalı Hilmi’den çok değil, on dakikalık uzaklıkta Seğmenler Parkı’ndan uğramanız gereken bir diğer önemli mekandır.

Ankara ziyareti, Dikmen Vadisi’ni, Kızılay meydanını, Ankara kedisini ve meşhur tiftik tavşanını görmeden bitmiş sayılmaz.

Hazır Ankara’ya gelmişken…

Ankara’da ne yenir?

- Ankara tavasını mutlaka deneyin.

- Beypazarı kurusundan ve kuşbaşılı güvecinden tadına bakın.

Ankara’da nereye gidilir?

- Eymir Gölü ya da Gölbaşı tam size göre. İki gölde de tüm gölü gezebileceğiniz bir bisikletle gezmek mümkün

- Etnografya, Anadolu Medeniyetleri ve Ankara Resim Heykel müzelerini görmelsiniz.

- Gençlik Parkı’na mutlaka uğrayın.

- Ziyaretiniz kısa denk geldiyse Elmadağ’da kayak yapabilirsiniz.

- Eğriova Yaylası’nda doğa yürüyüşü yapın.

- Hamamönü’nü ziyaret edebilir sakin bir kafede mutlaka bir çay için.

POPÜLER SEFERLERİMİZ

İSTANBUL
ANKARA
Otobüs Bileti
İSTANBUL
AYVALIK
Otobüs Bileti
ANKARA
ÇEŞME
Otobüs Bileti
İSTANBUL
İZMİR
Otobüs Bileti
FETHİYE
İSTANBUL
Otobüs Bileti
DİDİM
İSTANBUL
Otobüs Bileti
YENİLİKLER, SEYAHAT BİLGİLERİ VE DİLEDİĞİNİZ HERŞEYDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN
BİZİ TAKİPTE KALIN
Mobile