Seçili Sefer
İSTANBUL (Esenler)
 > 
ANKARA (Aşti)
28 Ocak Cuma 2022
YENİDEN ARA

ANKARA OTOBÜS BİLETİ


Başşehir Ankara’ya tarih dolu bir tura çıkmaya hazırmışsınız. O zaman alın şimdi Ankara Otobüs Biletini Cumhuriyetin temellerinin atıldığı kentte keşfe çıkın.

İlk durak tabi ki Anıtkabir. Zira Ankara’nın keşfine başlamak için önce Atatürk’ün selamını almak, aziz hatırasının önünde saygıyla eğilmek gerekir. Aslanlı yoldan saygı ve sükûnetle yürüyüp Atatürk’ün mozolesini ziyaret ettikten sonra Atamızın kişisel eşyalarının sergilendiği müzenin ziyaretinin ardından Çanakkale Zaferi’nin ve Kurtuluş Savaşı’nın canlandırıldığı müzeleri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Anıtkabir ziyaretinin ardından Ankara turuna Kızılay’a yapacağınız bir yürüyüş ile devam etmenizi öneririz. Böylece kentin ruhunu daha rahat anlayabilirsiniz. Yol boyunca eski meclisi, tarihî binaları, anıtları göreceksiniz. Ulus’taki Zafer Anıtı’nın ya da Sıhhiye’deki Hitit Heykeli’nin önünde durarak fotoğraf çekmeyi unutmayın.

Ankara’ya gitmişken Kuğulu Park uğramamak olmaz tabi. Kuğulu Park’ta çınar ağacının altında kahvenizi içtikten sonran Tunalı Hilmi Caddesi’ne yürüyüşe çıkmanızı öneririz. Ankara ticaretin kalbinin attığı bu cadde gündüz hareketliğinin dışında gece hürmetliliği ile de meşhurdur. Tunalı Hilmi’den çok değil, on dakikalık uzaklıkta Seğmenler Parkı’ndan uğramanız gereken bir diğer önemli mekandır.

Ankara ziyareti, Dikmen Vadisi’ni, Kızılay meydanını, Ankara kedisini ve meşhur tiftik tavşanını görmeden bitmiş sayılmaz.

Hazır Ankara’ya gelmişken…

Ankara’da ne yenir?

- Ankara tavasını mutlaka deneyin.

- Beypazarı kurusundan ve kuşbaşılı güvecinden tadına bakın.

Ankara’da nereye gidilir?

- Eymir Gölü ya da Gölbaşı tam size göre. İki gölde de tüm gölü gezebileceğiniz bir bisikletle gezmek mümkün

- Etnografya, Anadolu Medeniyetleri ve Ankara Resim Heykel müzelerini görmelsiniz.

- Gençlik Parkı’na mutlaka uğrayın.

- Ziyaretiniz kısa denk geldiyse Elmadağ’da kayak yapabilirsiniz.

- Eğriova Yaylası’nda doğa yürüyüşü yapın.

- Hamamönü’nü ziyaret edebilir sakin bir kafede mutlaka bir çay için.

KAPI KAPI Diğer Koltukları Görmek için Kaydırınız »»»»»